Ana sayfa Amasra Hakkında Bilgi

Amasra Hakkında Bilgi

Amasra’nın Çevresindeki Plajlar – Koylar – Köyler…

Amasra’nın çevresindeki 100km alan eşsiz koyları, el değmemiş plajları, yemyeşil ormanları, milli parkları, şelaleleri ve daha bir çok kültürel, ekolojik ve doğal alanlarıyla geniş kapsamlı bir tatil fırsatı sunmaktadır.

amasra-cevre-haritasi

  • Meşhur Bartın Evleri, Tarihi Şadırvan anıtı, Türbeleri, Çağlayanı ile Bartın merkez.
  • Altın Sarısı Kumsalı, şirin balık lokantalarıyla Çakraz Tatil Köyü ve Çakraz Plajı
  • Geniş plajı, dağları, yürüyüş yolları ve yemyeşil doğasıyla İnkumu beldesi.
  • Ulukaya şelalesi, yürüyüş yolları ve doğal köy hayatıyla Ulus.
  • Mağaraları, şelaleleri, Treking alanları ve kanyonlarıyla Küre Dağları Milli Parkı.
  • Amasra’ya gelmeden önce veya dönüş yolunda UNESCO Dünya Mirası Safranbolu şehrine uğramayı unutmayın.

Tekne Turlarıyla Koylara ve Plajlara Yolculukamasra-ada-apart-manzara-kemal-onur-ozman

Özel tekne kiralayarak koylara yada el değmemiş plajlara yolculuğa çıkabilirsiniz, mangal yapabilir, balık tutabilir ve mehtap turlarına katılabilirsiniz. Sevgilinize özel tekliflerinizi masmavi denizin ortasında yapabilirsiniz…

Amasra Plajları ve Koylar

Amasra ve Bartın’ın ormanlık yamaçlarla denize ulaşan 60 kilometrelik sahil şeridi olağan üstü doğal güzellikler sergilemektedir. Bartın plajlarından İnkumu, Amasra Büyük Liman ve Çakraz kumsalları sosyal donatılarıyla deniz turizminin en önemli merkezleridir Bu plajların yanı sıra Batı’dan Doğu’ya doğru Akçakoca (Mavi Bayraklı Plaj), Kızılkum, Hatipler,Tarlaağzı , Mugada , Güzelcehisar,Bozköy, Akkonak, Göçgün , Karaman (Çambu) ve Tekkeönü (Kurucaşile)Plajları yer almaktadır.

inkumu-deniz-kum

Amasra Tatili İçin En Uygun Zaman

Amasra yılın 12 ayı tatil severleri ağırlayabilecek turizm potansiyeline sahiptir. Havanın tadını çıkartmak, Karadeniz’in yeşilliklerinde dinlenmek, akşam yemeğinde Amasra Balığı ve Salatası‘nın eşsiz lezzetini tatmak istiyorsanız en iyi zaman Mart-Nisan-Mayısaylarıdır. Şehirin çevresinde denize girmeyi düşünüyorsanız en iyi aylar Temmuz-Ağustos-Eylül aylarıdır. İsterseniz merkezdeki plajları tercih edebilir isterseniz uygun fiyatlara özel yat kiralayıp çevre koyları ve tatil merkezlerini (Çakraz, İnkumu, Felengit, Bozköy) ziyaret edebilirsiniz.